ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Λαμία: Το φιλί του Παπαδόπουλου στον Κοσέλεφ μετά την απόκρουση στο πέναλτι του Βαλέντσια

Ο Κοσέλεφ εξουδετέρωσε την εκτέλεση πέναλτι του Βαλέντσια για τον Ατρόμητο και ο Παπαδόπουλος έσπευσε να τον φιλήσει για την απόκρουσή του.

Η Λαμία επέστρεψε από την… κόλαση του 0-2 πριν τη συμπλήρωση των 10 λεπτών στο ματς με τον Ατρόμητο, έκανε την ολική ανατροπή για το 3-2 αλλά εν τέλει περιορίστηκε στον έναν βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Ωστόσο η ανατροπή δύσκολα θα ερχόταν, αν ο Κοσέλεφ δεν έκανε την απόκρουση του αγώνα στο 20ο λεπτό απέναντι από τον Βαλέντσια. Την ώρα που ο Ατρόμητος ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, ο Μολδαβός πορτιέρε έπεσε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι του αντιπάλου του, διατηρώντας το σκορ και μετά από δύο λεπτά, ήρθε εν τέλει και η ισοφάριση σε 2-2.

Όπως είναι λογικό άπαντες ξέσπασαν στη Λαμία με την απόκρουση και ο αρχηγός του κλαμπ, Κυριάκος Παπαδόπουλος πήγε και τον φίλησε, προσφέροντας μία υπέροχη εικόνα.