«Διέσυρε» τη Ρεάλ Μαδρίτης η Ατλέτικο!(vid)

Η ομάδα του Σιμεόνε έβαλε πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο στην ομάδα του Ζιντάν...

Η ομάδα του Σιμεόνε έβαλε πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο στην ομάδα του Ζιντάν…

Σε αγώνα που έγινε στο Νιου Τζέρσεϊ, στα πλαίσια του International Champions Cup, η Ατλέτικο Μαδρίτης έριξε μια φιλική “επτάρα” στη Ρεάλ Μαδρίτης, διασύροντας τη συμπολίτισσά της με 7-3.

Στα 45 δευτερόλεπτα, ο Ντιέγκο Κόστα άνοιξε το σκορ, ενώ στο 8ο λεπτό, το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Ατλέτικο, ο Ζοάο Φέλιξ έκανε το 2-0 και στο 19′ ο Άνχελ Κορέα πέτυχε το τρίτο γκολ της Ατλέτικο. Ο Ντιέγκο Κόστα πέτυχε χατ τρικ στο πρώτο 45 λεπτο, σκοράροντας στο 28′ και στο 45′, με τη Ρεάλ να γίνεται έρμαιο στις διαθέσεις των παικτών του Σιμεόνε. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 5-0.

Στο έκτο λεπτό της επανάληψης, ο Ντιέγκο Κόστα έφτασε και σε τέταρτο γκολ, για το 6-0, με το Νάτσο να μειώνει σε 6-1 στο 59′. Στο 65ο λεπτό, οι δυο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν Κόστα και Καρβαχάλ. Με τη συμπλήρωση 70 λεπτών στο ματς, ο Βίκτορ Ματσίν έκανε το 7-1, για να ακολουθήσουν άλλα δυο γκολ, από Μπενζεμά (85′) και Καρέρα (89′) για το ασύλληπτο 7-3.