Ματσάρα στην Αγία Παρασκευή και τέσσερα γκόλ στο σύνολο (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α' Φθιώτιδας η Νίκη Αγίας Παρασκευής υποδέχθηκε τον ΑΟ Στυλίδας.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας η Νίκη Αγίας Παρασκευής υποδέχθηκε τον ΑΟ Στυλίδας.

Στο 2-2 έμειναν η Αγία Παρασκευή και η Στυλίδα στο μεταξυ τους παιχνίδι για την 6η στροφή του πρωταθλήματος τής Α’ Φθιώτιδας.

Η Στυλίδα προηγήθηκε και μάλιστα με 0-2 όμως ο Μιχαήλ και ο Ιωάννου έβαλαν αρχικά την Αγία Παρασκευή ξανά στο ματς με τον πρώτο να μειώνει σε 2-1 ενώ ο δευτερος στα τελευταία λεπτά του ματς έγραψε το τελικό 2-2.

Διαβάστε τις φάσεις του αγώνα στο ρεπορτάζ του ΑΟ Στυλίδας:

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Α1′ Φθιώτιδας η ομάδα μας αντιμετώπισε σήμερα την τοπική ομάδας της Νίκης Αγ.Παρασκευής,σε έναν αρκετά μέτριο αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Γ.Κυριακίδη παρατάχθηκε με όλους τους βασικούς τους παίχτες με κατ’εξαίρεση τον τιμωρημένο Σ.τέγο…Η ομάδα του λιμανιού μπήκε από τα αποδυτήρια πολύ δυνατά στο παιχνίδι δίχως να αφήσει περιθώρια στην αντίπαλο ομάδα να απειλήσει την εστία του Ν.καρανάσιου.Το 0-1 ήρθε μετά από κάθετη πάσα του Α.Κουφιώτη που βρήκε τον Κ.Βαρυπάτη στα αριστερά όπου αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1 για την ομάδα μας στο 32′ λεπτο του αγώνα όπου και αυτό ήταν και το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου..Στην αντίποδα όχθη η ομάδα της Νίκης στο 2ο ημίχρονο φαίνεται πως βρήκε τα πατήματα που χρειαζόταν απειλώντας αρκετές φορές την εστία μας ώσπου στο 59′ λεπτό ο Κ.Μπίκος μετά από ασσυνενοησία της άμυνας της Νίκης έκανε το 0-2 για την ομάδα του λιμανιού…Η κούραση για τους παίχτες μας ήταν πολύ εμφανής όπου στο 85′ με εκτέλεση πέναλτι και ένα γκόλ στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά απο μία φάση κόρνερ της Νίκης στο 90+5 λέπτο το τελικό σκόρ διαμορφώθηκε στο 2-2…Εμείς ευχαριστούμε πολύ την ομάδα της Νίκης Αγ.Παρασκευής για την φιλοξενία καθόλη τη διάρκεια του αγώνα και τους ευχόμαστε καλή πορεία στο πρωτάθλημα και στους στόχους της!!!