Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Σκόρπισε» την Αγία Παρασκευή το Ρεγγίνι!

Τεράστια νίκη και από βαθμολογικής άποψης αλλά και με βάση τα γκολ, πέτυσε το Ρεγγίνι εναντίον της Νίκης Αγ. Παρασκευής. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #Ρεγγίνι #ΑγίαΠαρασκευή

Για την 11η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας, το Ρεγγίνι υποδέχθηκε στο γήπεδό του τη Νίκη Αγίας Παρασκευής. Αμφότερες οι ομάδες αναζητούσαν την καλή εμφάνιση και εννοείται τους τρεις βαθμούς, όμως μόνο μία κατάφερε να το πετύχει αυτό!

Και μάλιστα με εμφατικό τρόπο…

Η ομάδα του Ρεγγινίου κέρδισε με 5-1 τη Νίκη, κρατώντας την τόσο μακριά του στον βαθμολογικό πίνακα αλλά και στις τελευταίες θέσεις αυτού.

Τον «χορό» των γκολ άνοιξε παίκτης της Αγίας Παρασκευής, ο Κολόκας, αλλά σε λάθος τέρμα. Ο αμυντικός των φιλοξενούμενων πέτυχε αυτογκολ στο 8΄ βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

Η απάντηση της Νίκης ήρθε πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 37΄ο Καπούλας σκόραρε για το 1-1 αλλάζοντας ξανά τα δεδομένα.

Όμως, οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων δεν κράτησαν πολύ. Στο 39΄το Ρεγγίνι κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο έμπειρος Καλύβας, ο οποίος δεν αστόχησε και έκανε το 2-1.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναγιωτάκης έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του πετυχαίνοντας το 3-1.

Στην επανάληψη και τέσσερα λεπτά την συμπλήρωσε μίας ώρας αγώνα, ο Γιαννόπουλος σκόραρε και αυτός με τη σειρά του ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Τον επίλογο, έγραψε ο Γρίβας στο 86΄όπου και διαμόρφωσε το τελικό 5-1.