Έπος: Τρεις παίκτες σε αγώνα στη Ρουμανία αστόχησαν στο ίδιο πέναλτι και ο τερματοφύλακας… αποβλήθηκε(vid)

Στο ποδόσφαιρο υπάρχουν στιγμές, που λέμε ότι τα έχουμε δει όλα ή μήπως όχι;

Ένα ασυνήθιστο περιστατικό συνέβη σε αγώνα στη Ρουμανία όπου ο τερματοφύλακας της φιλοξενούμενης ομάδας απέκρουσε δύο φορές το ίδιο πέναλτι, ωστόσο παρά την αποβολή του οι γηπεδούχοι αστόχησαν και στην τρίτη επανάληψη.

Το μόνο σίγουρο είναι πως το απίθανο, το οποίο συνέβη στο παιχνίδι της Πετρολούλ με την Ραπίντ Βουκουρεστίου σίγουρα δεν έχει ξανασυμβεί.

Οι δύο ομάδες, οι οποίες αγωνίζονταν για τα πλέι οφ της Β΄κατηγορίας της Ρουμανίας ήρθαν ισόπαλες (0-0) χωρίς τέρματα, σε ένα ματς όπου οι γηπεδούχοι αστόχησαν τρεις φορές στο ίδιο πέναλτι.

Οι δύο πρώτες φορές αποκρούστηκαν από τον τερματοφύλακα της Ραπίντ Πόπα, ωστόσο ο ίδιος αποβλήθηκε καθώς και στις δύο περιπτώσεις βγήκε πιο γρήγορα από την εστία του, οι γηπεδούχοι όμως αστόχησαν και στην τρίτη επανάληψη καθώς αντί για τα δίχτυα η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.