Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Επέστρεψε στις νίκες με πρωταγωνιστή τον Καραναστάση ο Αστέρας Σταυρού!

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Αστέρας Σταυρού κέρδισε με σκορ 3-1 τον Άρη Αγ. Κωνσταντίνου παίρνοντας την πρώτη του νίκη για το 2022.

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα Σταυρού έβαλε «γερές βάσεις» για να πάρει την πρώτη του νίκη μέσα στο 2022 και το τρίποντο κόντρα στον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου.

Η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου κέρδισε με 3-1 σκορ παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο ενόψει της συνέχειας. Το 1-0 έκανε ο ο Καραναστάσης στο 3΄του αγώνα για να έρθει ο Χαντζής Γ. στο 16΄να γράψει το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 61΄ο Άρης κατάφερε με τον Ρίζο Σπ. να μειώσει σε 2-1 και να ξαναμπει στον αγώνα όμως είκοσε λεπτά αργότερα ο Καραναστάσης ξανά έκανε το 3-1 «κλειδώνοντας» το τρίποντο!

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας Σταυρού (Πέτρος Καραΐσκος): Σίψας, Θεοδώρου, Μπαγινέτας, Ακασού, Μόσχος, Λυτάκης, Καραναστάσης, Γαλάνης, Κακκάβας, Νασιακόπουλος, Χαντζής

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου (Άγγελος Κυριάκος): Κουρκουλιώτης, Καλπάκης, Πλούμπης, Πρίφτης, Τσικίμης, Σωτηρίου, Ρίζος Στ., Ανδριώτης, Τσιαπραΐλης, Ρίζος Σπ., Τετριμέλης