Φιλική νίκη για την Ένωση 2010!(pics)

Στο «Λεωνίδας Γιαννέλος» αναμετρήθηκαν σήμερα το απόγευμα η Ένωση 2010 και ο ΑΟ Τσούκας!

Φιλική νίκη κατά του ΑΟ Τσούκας πανηγύρισε η ομάδα της Ένωσης 2010, με τελικό σκορ 3-1.

Η ομάδα της Ένωσης προηγήθηκε αρχικά με σουτ του Γ. Τσιώλη, ενώ λίγο πριν λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Τσούκα ισοφάρισε.

Στο δεύτερο 45λέπτο, η γηπεδούχος ομάδα πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με δυνατό σουτ του Περ. Τσίφτη, ενώ το τελικό 3-1 έγραψε ο Τ. Δεληγιάννης με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Διαβάστε την ανακοίνωση της ομάδας:

Σήμερα, στο Δημ. Στάδιο “Λ. Γιαννέλος” της Μακρακώμης, η Ομάδα της “ΈΝΩΣΗΣ 2010”, αντιμετώπισε την ομάδα του “Α.Ο. ΤΣΟΥΚΑΣ”.

Ή κούραση από την προετοιμασία ήταν εμφανής και οι προπονητές δοκίμασαν πολλά σχήματα.

Για την ιστορία η Ένωση προηγήθηκε με σουτ από το ύψος της περιοχής του Γ. Τσώλη, για να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Α.Ο. Τσουκας.

Στο Β ημίχρονο η Ένωση πήρε προβάδισμα με δυνατο σουτ του Περ. Τσίφτη και το σκορ για την Ένωση έκλεισε ο Ταξ. Δεληγιάννης με πλασέ μέσα από την περιοχή.