Πελασγιακός: Νεανική… 4άρα για την ομάδα του Αϊβαλιώτη!(pics)

Φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε σήμερα η ομάδα του Πελασγιακού και το LamiaSports ήταν εκεί!

Με σκορ 0-4 και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέξανδρο Ήμερι, ο Πελασγιακός κατάφερε και πήρε τη νίκη απέναντι στον Αχιλλέα Αχιλλείου, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας!

Το LamiaSports και ο Βαγγέλης Μπιζάτος ήταν εκεί και θα σας μεταφέρει όλο το ρεπορτάζ!

Το δεύτερο φιλικό αγώνα έδωσε σήμερα η ομάδα της Πελασγίας εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα του Αχιλλέα Αχιλλείου.

Το σύνολο του Αϊβαλιώτη έδειξε ότι είναι έτοιμο για τον επίσημο αγώνα κυπέλλου απέναντι στην ομάδα της Ομβριακής, καθώς κέρδισε με ευρη σκορ 0-4 εκτός έδρας.

Οι «πράσινοι» είχαν τον έλεγχο τού παιχνιδιού καθοολη την διάρκεια του αγώνα με αλλεπάλληλες ευκαιρίες.

Αφού μόλις στο 8 λεπτό της αναμέτρησης ο Χρήστος Συρμός μετά από πάσα του Μάνου άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ εντός περιοχής

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική αλλά άκαρπη στο πρώτο ημίχρονο με τον Μάνο να χάνει 5 κλασικές ευκαιρίες.

Η ουσία της αναμέτρησης όμως ήταν στο δεύτερο ημίχρονο αφού τα πλάνα τού Αϊβαλιώτη αποτυπώθηκαν έμπρακτα εντός γηπέδου.

Στο 65 λεπτό ο Παπαστάθης κέρδισε πέναλτι την εκτέλεση την ανέλαβε ο Τσαούσης αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Η λύτρωση ήρθε στην συνέχεια με τον 14 χρόνω Σπύρο Τσιριγκούλη στο 75 λεπτό να παίρνει την μπάλα εντός περιοχής μετά από πάσα του Αλέξανδρου Ήμερι και με ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στην αριστερή πλευρά των δυχτιων .

Ήμερι, από δημιουργός έγινε σκόρερ στο 82 και στο 90 λεπτό βάζοντας 2 φορές την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από ατομική ενέργεια δικαιώνοντας τον κοουτς, τόσο για την συγκεκριμένη επιλογή όσο και γενικά, καθώς αποφάσισε να παίξει για αρκετό χρονικό διάστημα με νεαρούς ποδοσφαιριστές!