Εκτός έδρας νίκη… με Ακασού για τον Ολυμπιακό Λαμίας!(pics)

Έπιασε δουλειά στο σκοράρισμα ο Ιβοριανός άσσος του Ολυμπιακού Λαμίας!

Χάρη σε ένα γκολ-πέναλτι του Ζαν Μπατίστ Ακασού, ο Ολυμπιακός Λαμίας ξεπέρασει το εμπόδιο του πολύ καλά στημένου ΑΟ Στυλίδας, νικώντας με 0-1 στο πλαίσιο φιλικού αγώνα προετοιμασίας!

Οι δύο ομάδες έδειξαν εξαιρετικό πρόσωπο ενόψει του ξεκινήματος των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων, ενώ οι προπονητές των ομάδων μπόρεσαν και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, από ένα δυνατό φιλικό!

Διαβάστε το δελτίο Τύπου του ΑΟ Στυλίδας:

Δελτίο τύπου του ΑΟ Στυλίδας με αφορμή το 4ο και τελευταίο φιλικό αγώνα με τον Ολυμπιακό Λαμίας
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το 4ο και τελευταίο φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας για τη προετοιμασία της νέας σεζόν που ακολουθεί,με αντίπαλο τον @olympiacoslamias σε ένα πολύ εξαιρετικό και δυνατό αγώνα και για τις 2 ομάδες όπου έβγαλαν πάθος και στα 2 ημίχρονα του αγώνα, με το τελικό σκόρ να είναι υπέρ της ομάδας του Ολυμπιακού με σκόρερ τον Ζαν Ακασού με πέναλτι στο 43′ λεπτό του αγώνα!!!Οι 2 προπονητές των ομάδων έβγαλαν αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές τους όπου θα τους χρησιμεύσουν για τα επίσημα παιχνίδια της νέας σεζόν..Ευχαριστούμε πολύ τον Ολυμπιακό Λαμίας και τους ευχόμαστε ολόψυχα υγεία πάνω απ’όλα και να πετύχουν τους δικούς τους στόχους για φέτος!!! ?