«Παιχνιδάρα» στον Σταυρό ανάμεσα σε Αστέρα και Δάφνη!(φωτορεπορτάζ – βίντεο)

Στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της Α΄Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας, είχαμε 4 γκολ, πέναλτι και αρκετές φάσεις!

Στο 2-2 έμειναν ο Αστέρας Σταυρού και η Δάφνη Λιβανατών στο πλαίσιο της Α΄φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας.

Η ομάδα του κ.Βέλλου μπήκε καλύτερα στον αγώνα, έλεγξε το κέντρο και κατάφερε στο 14΄έπειτα από ωραία σέντρα του αρχηγού Μακρόπουλου από τα αριστερά και πλασέ του Νουράι προ κενής εστίας να κάνει το 0-1.

Δύο λεπτά αργότερα και ενώ η πίεση της Δάφνης μεγάλωνε προς τα καρέ του Μαγκλάρα, ο Κλωτσοτήρας είχε δοκάρι.

Ο Σταυρός, αντέδρασε και το έκανε με τον σωστό τρόπο μιας και κατάφερε έπειτα από ωραία συνεργασία των ποδοσφαιριστών του να φτάσει στην ισοφάριση.

Ο Λάγιος, αφού κράτησε ωραία τη μπάλα με το κορμί του, μοίρασε στον Κακκάβα και αυτός με δυνατό σουτ έφερ το ματς και πάλι στα ίσια, κάνοντας το 1-1.

Παρόλο αυτά και λίγο πριν λήξη το πρώτο ημίχρονο, ο Μπράχος, ο οποίος έκανε εκπληκτική εμφάνιση σήμερα, μετά από ατομική ενέργεια έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής και με αρκετά φάλτσα και έστειλε τη μπάλα στο τέρμα των δικτύων του Μαγκλάρα για το 1-2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη είχαμε αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, όμως αυτή που χαμογέλασε ήταν η γηπεδούχους!

Ο Λατσούδας, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς, κέρδισε το πέναλτι και ο Χαντζής, ψύχραιμα, κέρδισε τον Ραμέτα για το τελικό 2-2!

Αστέρας Σταυρού: Μαγκλάρας, Λάππας Ν., Λίκο, Μόσχος, Αυγουστάτος, Καλαμάτας, Κακκάβας, Λάππας Γ., Λάγιος, Παπαναστασίου, Χαντζής

Πάγκος: Καραναστάσης, Λατσούδας, Καραναστάσης Δ., Σίψας, Ματόπουλος, Κασάπας, Σαρρής, Μόσχος Κ., Πολυδεύκης

Δάφνη Λιβανατών: Ραμέτα, Μακρόπουλος Γ., Ξεζώνοτος,Τσούκαλος, Σωτηρίου, Παπανάγνος, Κλωτσοτήρας, Μπράχος, Νουράι, Αντωνίου, Μακρόπουλος Ε.

Πάγκος: Δροσόπουλος, Τσίκιμης, Στάικος, Παληαλέξης, Σταμούλης