Α΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Άνετη επικράτηση για τη Δάφνη Λιβανατών

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα της Δάφνης Λιβανατών, απέναντι στον Κεραυνό Βαθυκοίλου.

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, η ομάδα της Δάφνης Λιβανατών υποδέχθηκε τον Κεραυνό Βαθυκοίλου στην έδρα της, τον οποίο και «ισοπέδωσε» με 5-1 σκορ!

«Τον χορό» των γκολ άνοιξε στο 27΄του αγώνα ο Κλωτσοτήρας με σουτ με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημίχρόνου.

Παρόλο αυτά, στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί!

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αντωνίου με σουτ έκανε το 2-0 για να έρθει είκοσι λεπτά αργότερα ο αρχηγός της Δάφνης, ο Μακρόπουλος Ε., να τριπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του!

Το 4-0 έκανε και πάλι ο Αντωνίου ενώ το πέμπτο γκολ των Λιβανατών πέτυχε ο Νουράι που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα!

Το μόνο που κατάφερε ο Κεραυνός ήταν να μειώσει σε 5-1 χάρη σε γκολ του Μπισμπιγιάννη!

Οι δύο βασικές ενδεκάδες των ομάδων:

Δάφνη Λιβανατών: Ραμέτα, Μαρκόπουλος Ι., Ξεζώνοτος, Σωτηρίου, Τσούκαλος, Παπανάγνος, Κλωτσοτήρας, Τσίκιμης, Λάγιος, Αντωνίου, Μακρόπουλος Ε.

Κεραυνός Βαθυκοίλου: Βαλωμένος, Γκίστι Α., Γκίστης Μ., Κωστόπουλος, Τσιούμας, Μέρας, Γερογιάκομος, Κόμνος, Λίνος, Ιμπραχίμι, Στουρνάρας