Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Φιλικό τρίποντο για τον Κεραυνό επί της Πελασγίας (pics)

Φιλικό τρίποντο για την ομάδα του Κεραυνού Βαθυκοίλου επί του Πελασγιακού.

Με τελικό σκορ 2-3, η ομάδα του Κεραυνού Βαθυκοίλου κατάφερε και κέρδισε σε φιλική αναμέτρηση τον Πελασγιακό.

Το ματς:

Μπορεί ο Ιανός να καθυστέρησε τις επίσημες υποχρεώσεις των ομάδων σε κύπελλο και πρωτάθλημα όμως οι ομάδες του Πελασγιακού και του Κεραυνού Βαθυκοίλου διοργάνωσαν, εάν όλα πάνε καλά το τελευταίο φιλικό αγώνα πριν μπουν στην αρένα των επισήμων υποχρεώσεων.

Ο Κεραυνός επικράτησε με 2-3 σκορ και έφυγε με το φιλικό τρίποντο από το γήπεδο της Πελασγίας νικώντας την τοπική ομάδα.

Οι παίκτες του Αϊβαλιώτη μπήκαν δυναμικά στον αγώνα κάνοντας 3 τελικές φάσεις αρκετά νωρίς χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Η πρώτη ευκαιρία ήταν του Ράπτη στο 7 λεπτό από την αριστερή πλευρά ο Μπίρι όμως έβγαλε εντυπωσιακά κρατώντας το 0-0.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μάνος πάτησε περιοχή και σε φάση τετ α τετ νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Κεραυνού.

Στο 12 λεπτό ο Σύρμος προσπάθησε από την δεξιά πλευρά να απειλήσει την εστία του Μπίτι αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βαθύκοιλου να απειλήσει με στημένη φάση από την αριστερή πλευρά με τον Ιμπραχίμ να εκτελεί και τον Καφόρο με το καλάμι του ποδιού του να κάνει με αυτογκολ το 0-1.

Στο 22 λεπτό ο Ξηρογιάννης συνεργάστηκε έξυπνα με τον Ράπτη και με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1.

Ο Κεραυνός απάντησε στο 32 λεπτό αφού ο Ιμπραχίμ συνεργάστηκε με τον Μπισμπιγιάννη και ο δεύτερος πέρασε και τον τερματοφύλακα του Πελασγιακού, Σκούρα και με πλασέ έκανε το 1-2.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο και στο 66 λεπτό ο Ιμπραχίμ έκανε επέλαση από την δεξιά πλευρά πέρασε τον Παπαβασιλείου, αυτός σουταρε ο Σκούρας έβγαλε με τα πόδια και στην επαναφορά βρέθηκε ο Μπισμπιγιάννης ο οποίος με σουτ έκανε το 1-3.

Το τελικό 2-3 το έκανε ο Ίμερη στο 83 λεπτό με σουτ εκτός περιοχής.