Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Super League 2: Σέντρα στις 24/10, έτσι θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα / Δείτε όλες τις αγωνιστικές

Η Super League 2 θα κάνει σέντρα στις 24 Οκτωβρίου με 12 ομάδες με πλέι οφ και πλέι άουτ.

Η Super League 2 θα κάνει σέντρα στις 24 Οκτωβρίου με 12 ομάδες με πλέι οφ και πλέι άουτ.

Δείτε την 1η αγωνιστική της Super League 2 όπως προέκυψε από την κλήρωση του πρωταθλήματος.

Με συνθήκες… covid-19 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της Super League 2, για τη σεζόν 2020-2021. Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις, η πρώτη είναι η κανονική διάρκεια με 22 αγωνιστικές και θα ακολουθήσουν 10 αγωνιστικές των πλέι οφ (θέσεις 1-6) και πλέι άουτ (θέσεις 7-12).

Η ημερομηνία έναρξης ορίστηκε στις 24 Οκτωβρίου. Η Ξάνθη ζήτησε να μην αγωνιστεί στις πρώτες δύο αγωνιστικές, για να προλάβει να προετοιμαστεί και έτσι τα πρώτα δύο της παιχνίδια θα γίνουν αργότερα σε εμβόλιμες αγωνιστικές.

Επίσης ο Ιωνικός θα αγωνιστεί εκτός την 1η-2η αγωνιστική, ενώ εκτός έδρας την 1η αγωνιστική και η Δόξα Δράμας.

Δείτε την πρεμιέρα της SL2 και το πλήρες πρόγραμμα

1η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας  – Διαγόρας
Χανιά  – Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή  – Τρίκαλα
Εργοτέλης  – Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας  – Ξάνθη
2η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας  – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός  – Χανιά
Διαγόρας  – Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας  – Εργοτέλης
Τρίκαλα  – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη  – Ιωνικός
3η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Χανιά
Παναχαϊκή  – ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης  – Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας  – Διαγόρας
Ξάνθη  – Δόξα Δράμας
Ιωνικός  – Τρίκαλα
4η αγωνιστική
Παναχαϊκή  – Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά  – Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας  – Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός  – Ξάνθη
Διαγόρας  – Ιωνικός
Τρίκαλα  – Δόξα Δράμας
5η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας  – Παναχαϊκή
Ξάνθη  – Χανιά
Ιωνικός  – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα  – Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας  – Διαγόρας
6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας  – Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης  – Ξάνθη
Παναχαϊκή  – Ιωνικός
Χανιά  – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας  – Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός  – Διαγόρας
7η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Ξάνθη
Ιωνικός  – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα  – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας  – Παναχαϊκή
Διαγόρας  – Χανιά
Λεβαδειακός  – ΟΦ Ιεράπετρας
8η αγωνιστική
Ιωνικός  – Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη  – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας  – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης  – Διαγόρας
Παναχαϊκή  – Λεβαδειακός
Χανιά  – ΟΦ Ιεράπετρας
9η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας  – Ιωνικός
Διαγόρας  – Ξάνθη
Λεβαδειακός  – Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας  – Εργοτέλης
Χανιά  – Παναχαϊκή
10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας  – Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα  – Διαγόρας
Ιωνικός  – Λεβαδειακός
Ξάνθη  – ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας  – Χανιά
Εργοτέλης  – Παναχαϊκή
11η αγωνιστική
Διαγόρας  – Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός  – Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας  – Τρίκαλα
Χανιά  – Ιωνικός
Παναχαϊκή  – Ξάνθη
Εργοτέλης  – Απόλλων Λάρισας
12η αγωνιστική
Λεβαδειακός  – Καραϊσκάκης Άρτας
Διαγόρας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Δόξα Δράμας  – Χανιά
Τρίκαλα  – Παναχαϊκή
Ιωνικός  – Εργοτέλης
Ξάνθη  – Απόλλων Λάρισας
13η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Χανιά  – Λεβαδειακός
Παναχαϊκή  – Διαγόρας
Εργοτέλης  – Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας  – Τρίκαλα
Ιωνικός  – Ξάνθη
14η αγωνιστική
Χανιά  – Καραϊσκάκης Άρτας
ΟΦ Ιεράπετρας  – Παναχαϊκή
Λεβαδειακός  – Εργοτέλης
Διαγόρας  – Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας  – Ξάνθη
Τρίκαλα  – Ιωνικός
15η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Παναχαϊκή
Εργοτέλης  – Χανιά
Απόλλων Λάρισας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ξάνθη  – Λεβαδειακός
Ιωνικός  – Διαγόρας
Δόξα Δράμας  – Τρίκαλα
16η αγωνιστική
Εργοτέλης  – Καραϊσκάκης Άρτας
Παναχαϊκή  – Απόλλων Λάρισας
Χανιά  – Ξάνθη
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ιωνικός
Λεβαδειακός  – Τρίκαλα
Διαγόρας  – Δόξα Δράμας
17η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη  – Εργοτέλης
Ιωνικός  – Παναχαϊκή
Τρίκαλα  – Χανιά
Δόξα Δράμας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας  – Λεβαδειακός
18η αγωνιστική
Ξάνθη  – Καραϊσκάκης Άρτας
Απόλλων Λάρισας  – Ιωνικός
Εργοτέλης  – Τρίκαλα
Παναχαϊκή  – Δόξα Δράμας
Χανιά  – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας  – Λεβαδειακός
19η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Ιωνικός
Τρίκαλα  – Ξάνθη
Δόξα Δράμας  – Απόλλων Λάρισας
Διαγόρας  – Εργοτέλης
Λεβαδειακός  – Παναχαϊκή
ΟΦ Ιεράπετρας  – Χανιά
20η αγωνιστική
Τρίκαλα  – Καραϊσκάκης Άρτας
Ιωνικός  – Δόξα Δράμας
Ξάνθη  – Διαγόρας
Απόλλων Λάρισας  – Λεβαδειακός
Εργοτέλης  – ΟΦ Ιεράπετρας
Παναχαϊκή  – Χανιά
21η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Δόξα Δράμας
Διαγόρας  – Τρίκαλα
Λεβαδειακός  – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ξάνθη
Χανιά  – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή  – Εργοτέλης
22η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας  – Διαγόρας
Δόξα Δράμας  – Λεβαδειακός
Τρίκαλα  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός  – Χανιά
Ξάνθη  – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας  – Εργοτέλης

πηγή: mikriliga.com

Ετικέτες

Διαβάστε επίσης

Back to top button
Close