«Αέρας» η Δίβρη με πρωταγωνιστή τον Αλεξίου κόντρα στην Ανθήλη!

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος, η Δίβρη υποδέχθηκε τον ΠΑΟ Ανθήλης στο γήπεδό της.

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, η ομάδα της ΑΕ Δίβρης κέρδισε με τελικό σκορ 6-0 τον ΠΑΟ Ανθήλης στην πρεμιέρα της Β΄Φθιώτιδας.

Τα τρία πρώτα γκολ της Δίβρης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Γιώτη να πετυχαίνει τα δύο από αυτά στο 2΄και 12΄ενώ στο 33΄ο Σάπιος έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε το «όπλο» του ο Αλεξίου, ο οποίος με τρία προσωπικά του τέρματα διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΑΕ Δίβρης: Τσαντήλας, Μαντάρας, Τζουάνας, Κατόπης,Αναστασίου, Ζουμπόπουλος Χρ., Ζουμπόπουλος Χ., Καναβός, Αλεξίου, Γώτης, Σάπιος

ΠΑΟ Ανθήλης: Κωνσταντίνου, Βούλγαρης, Κοκκορες, Ευαγγελίου, Ζησόπουλος, Βλάχος, Αδάμ, Ζησόπουλος Χ., Παύλου, Σκεμπές, Κάσμι