«Διέλυσε» τον Δαφνησιακό η Λάρυμνα!

Έπειτα από μία εκπληκτική εμφάνιση, η ομάδα της Προοδευτικής Λάρυμνας πήρε τεράστιο προβάδισμα κόντρα στον Δαφνησιακό Αρκίτσας για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Φθιώτιδας «Αλέξανδρος Θεοφανόπουλος».

Στο πλαίσιο της Α΄Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, ο Δαφνησιακός Αρκίτσας υποδέχθηκε την Προοδευτική Λάρυμνας, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον θεσμό.

Η ομάδα του Δημήτρη Σαλαπάτα, μπορεί για την Α΄Φθιώτιδας να ηττήθηκε με 2-0 σκορ από τον Αστέρα Σταυρού, όμως απέναντι στον Δαφνησιακό πραγματοποίησε εξαιρετική εμφνάνιση νικώντας με το εμφατικό 2-6.

«Τον χορό των γκολ» άνοιξε στο 18΄ο Πέππας με σουτ κάνοντας το 0-1. Παρόλο αυτά, δύο λεπτά αργότερα η Αρκίτσα είχε την απάντησή της με τον Ρίζο να φέρνει το ματς στα ίσια.

Η ομάδα της Προοδευτικής παρόλο αυτά είχε άλλα δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών με τον Νικολόπουλο να χρίζεται σκόρερ δις, κάνοντας το 1-3.

Στο 39΄ο Δάρας πήρε τη σκυτάλη και με σουτ έκανε το 1-4 για να έρθει στο 43΄ο Λαιτσας να κάνει το 1-5 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Προς το τέλος της αναμέτρησης, είχαμε από ένα γκολ για τις ομάδες. Στο 82΄ο Ρίζος και πάλι για τον Δαφνησιακό μείωσε σε 2-5 ενώ ο Τσιάμης έκανε στο 89΄το τελικό 2-6.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δαφνησιακός Αρκίτσας: Τρίγκας, Αγγελούσης, Μπουμπουρης, Χότζα, Ρόμπας, Μουτσουρουφης, Ρίζος, Καντάς, Λάτος, Παναγιωτάκης, Κυριτσόπουλος

Προοδευτική Λάρυμνας: Κατσιμήτρος, Παναγιώτου, Ζιάκας Α., Νικολόπουλος, Κηρολίβανος, Δάρρας, Τσιάμης, Ζιάκας Γ., Λαιτσας, Πέππας, Prifti