Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Άνετη νίκη για τον Κηφισσό στο εντός έδρας με τη Μενδενίτσα

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 2ο όμιλο η ομάδα του Κηφισσού Κ. Τιθορέας υποδέχθηκε τον Αετό Μενδενίτσας.

Τελικό σκορ του αγώνα 6-1 και μία άνετη νίκη για τον Κηφισσό, η οποία μάλιστα είναι και η δεύτερη σε ισάριθμα παιχνίδια στον 2ο όμιλο της Β΄Κατηγορίας.

Στο 13΄ ο Λούσκας έκανε το 1-0 για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Μουζάκης να γράψει το 2-0. Το 3-0 έγινε από τον Δημόπουλο με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ενώ το σκορ ημιχρόνου ήταν το 4-0 καθώς πέτυχε και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση ο Μουζάκης στο 44΄.

Στο 57΄ο Τσεκούρας σημείωσε το 5ο γκολ του Κηφισσού ενώ το σκορ για την Μενδενίτσα μείωσε ο Παπαδημητρίου στο 52΄.

Το τελικό 6-1 σημείωσε ο Χριστολουκάς 61΄.

Οι δύο βασικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κηφισσός Κ. Τιθορέας: Τσεκούρας, Χρας, Κοντοχρήστος, Λάμπρου, Μαντάς, Καρλής, Αποστολακόπουλος, Δημόπουλος, Λούσκας, Μουζάκης,Χόνδρος

Αετός Μενδενίτσας: Αχινιώτης, Φούρλας, Τετριμίδας,Καραΐσκος, Κουτσοσίμος, Λιόκαυτος, Γεωργίου, Καντζήνος, Παπαδημητρίου, Kolaj, Μαγκλάρας