ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ισοπαλία… στο τέλος για την Κ19 της Λαμίας!

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Superleague K19 ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε την αντίστοιχη ομάδα του Βόλου.

Tην τρίτη της ισοπαλία σε 4 παιχνίδια πρωταθλήματος γνώρισε η Κ-19 της Λαμίας αφού αν και προηγήθηκε μόλις 2′ , βρέθηκε να χάνει 2-1 και έσωσε τον βαθμό στο φινάλε.

Οι κυανόλευκοι ξεκίνησαν το ματς από εκεί που το άφησαν με την ΑΕΚ, αφού έπειτα από ασίστ του Νικολόπουλου ο Βλαχομήτρος έφυγε στη πλάτη της άμυνας και άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 28′ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Θεοδωρίδης νικώντας τον Τρόπουλο από τα 11 βήματα.

Στην επανάληψη οι δυό ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο γκολ με τον Βόλο να το βρίσκει στο 82′ κάνοντας το 1-2.

Η Λαμία πάλεψε για την ισοφάριση και έδωσε τον βαθμό στο τέλος με πέναλτι που κέρδισε Βασίλης Τρούμπουλος και το εκτέλεσε ο Ανέστης Βλαχομήτρος φτάνοντας έτσι τα 6 γκολ σε 4 ματς.