Έφυγε με το διπλό από τη Γιαννιτσού το Ζηλευτό!

Στο γήπεδο της Παλαιάς Γιαννιτσούς, η τοπική ομάδα του Ατρόμητου υποδέχθηκε χθες το μεσημέρι την Δόξα Ζηλευτού στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας.

Η ομάδα του Ζηλευτού, σημείωσε πέντε τέρματα και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 2-5. Αυτό είναι το πρώτο τρίποντο των φιλοξενούμενων στη Β΄Φθιώτιδας για φέτος, καθώς στην 1η αγωνιστική είχαν γνωρίσει την ήττα με 0-2 απο την Ένωση 2010.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά αμφίρροπο ανάμεσα στις δύο ομάδες, καθώς στο γρήγορο γκολ της Δόξας στο 19΄με τον Τζάθα, απάντησε ο Ατρόμητος στο 36΄με τον Μπούσιο και το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Παρόλο αυτά, η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε «φουριόζα» στο δεύτερο 45λεπτο και από το 48΄έως το 62΄σημείωσε τρία γκολ!

Το 1-2 έκανε ο Αθανασιάς, ενώ το τρίτο γκολ της Δόξας σημείωσε ο Σφήκας!

Ο Μαντέκας στο 62΄έκανε το 1-4 για να έρθει και πάλι ο Μπούσιος στο 76΄να μειώσει για την Παλαιά Γιαννιτσού. Παρόλο αυτά, Ντίνος στο 77΄έγραψε το τελικό 2-5.

Οι δύο βασικές ενδεκάδες των ομάδων:

Ατρόμητος Παλαιάς Γιαννιτσούς: Παπαρούπας, Περδικάρης, Μπρέκης, Δερνίκας, Μπέλεχας, Δονούδης, Τσιρίγκας, Σμυρής, Μπούσιος, Παπαδογιάννης, Τσιάκας

Δόξα Ζηλευτού: Μανίκας, Πολυμερόπουλος, Ντίνος, Ντζιάβος, Τσάμης, Τζάθας, Αθανασιάς, Σφήκας, Σαραντζης, Μαντέκας, Καραΐσκος