Διπλό… και πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Σταυρός!

Στον επαναληπτικό αγώνα της Α΄Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας «Αλέξανδρος Θεοφανόπουλος», η Δάφνη Λιβανατών υποδέχθηκε τον Αστέρα Σταυρού.

Ο Αστέρας κατάφερε με δύο γκολ, ένα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-2 και συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα, ο Σταυρός πήρε την πρόκριση.

Το 0-1 έκανε ο Μάριος Καραναστάσης στο 33΄του αγώνα ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Λατσούδας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 63΄.

Η Δάφνη πίεσε, προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ εις βάρος της σκορ και το μόνο που πέτυχε ήταν να μειώσει σε 1-2 χάρη σε γκολ του Τσούκαλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχε προηγηθεί και η αποβολή του Μπράχου στο 88΄με τις Λιβανάτες να αγωνίζονται έστω και για λίγα λεπτά με παίκτη λιγότερο.