«Πέρασε» σαν «Θύελλα» από τον Μεξιατικό η Μεγάλη Βρύση! (φωτογραφίες)

«Καθαρή» νίκη για τη Θύελλα Μεγάλης Βρύσης η οποία στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο φιλοξενήθηκε από τον Μεξιατικό!

Με σκορ 0-4 η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης πέρασε από την έδρα του Μεξιατικού σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας.

Ο Καλλιώρας στο 29΄έκανε το 0-1 για τη Θύελλα, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Νίκου Τσίγκα σημείωσε άλλα τρία τέρματα.

Στο 48΄ο Μπλάνης έκανε το 0-2 για να έρθει στο 54΄ο Γ. Ραχούτης να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Το τελικό 0-4 πέτυχε ο Γιαννέλης στο 80΄.

Πριν την έναρξη της αναμέτρηση τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Δημήτρη Ράπτη!

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Μεξιατικός: Περδικάκης, Τεϊοσάνου, Καπνιάς, Λάππας, Ηλιόπουλος, Ρεντίφης, Γκιόνι, Ρήγας, Σβούκας, Λικάι, Καλοπήτας

Έπαιξαν επίσης: Κρητικός (54΄), Στασινός (64΄)

Θύελλα Μεγάλης Βρύσης: Τασουλής, Ντάλιος, Καλλιώρας, Μπέλλης, Χάνι, Καραμπίνης, Μπλάνης, Πρίφτι, Συναχέρης, Ραχούτης, Καρακώστας

Έπαιξαν επίσης: Βασιλάρης (63΄), Γιαννέλης (63΄), Τάτσης (63΄), Γρηγορόπουλος (85΄), Αλεξίου (85΄)