Όλα έγιναν… στο δεύτερο ημίχρονο! (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας το Νέο Κρίκελλο υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Δαφνησιακό Αρκίτσας.

Με τελικό σκορ 1-3 η ομάδα του Δαφνησιακού Αρκίτσας, πέρασε δύσκολα από την έδρα του Νέου Κρικέλλου.

Για ένα ολόκληρο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Ασημάκη «σφυροκοπούσε» την άμυνα των γηπεδούχων, όμως αυτοί άντεχαν!

Κι΄όχι μόνο άντεξαν αλλά κατάφεραν, κόντρα στη ροή του αγώνα να μπουν και μπροστά στο σκορ με τον Γιώργο Κραββαρίτη στο 60΄, βάζοντας «φωτιά» στο γήπεδο.

Η Αρκίτσα, αν και σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, κατάφερε με τον Ρόμπα στο 63΄να φέρει το ματς στα ίσια. Ο κεντρικός αμυντικός του Δαφνησιακού, δοκίμασε το πόδι του από αρκετά μακρινή απόσταση, με τον Τσαντήλα να μην προλαβαίνει να επέμβει, βλέποντας τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του!

Εκπληκτικό γκολ για τον νεαρό άσσο της Αρκίτσας.

Παρόλο αυτά, ο Δαφνησιακός δεν σταμάτησε καθώς το Κρίκελλο έδειξε αρκετές φορές και κυρίως σε κόντρα επιθέσεις πως μπορεί να γίνει αρκετά απειλητικό!

Στο 75΄του αγώνα και ύστερα από σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων ο Ρίζος κατάφερε και με την βοήθεια του ποδιού αμυντικού παίκτη να κάνει το 1-2 και βάλει για πρώτη φορά σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Ο ίδιος παίκτης, έξι λεπτά αργότερα έγραψε και το τελικό 1-3 χαρίζοντας τους τρεις πρώτους βαθμούς στην ομάδα της Αρκίτσας.