Άλλα αθλήματαΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Πρεμιέρα με ήττα για τον ΑΟ Λαμίας

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του ΑΟ Λαμίας κόντρα στον ΑΟ Θήρας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της VolleyLeague Γυναικών.

Κάτι το άγχος της πρώτης συμμετοχής στην μεγάλη κατηγορία, κάτι οι αρκετοί και σοβαροί τραυματισμοί αθλητριών, έφεραν την ήττα στον ΑΟ Λαμίας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον ΑΟ Θήρας με 0-3 σετ.

Η ομάδα της Θήρας πιο έμπειρη στην κατηγορία μπήκε από την αρχή για να πάρει το ματς, παρόλο αυτά οι αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη προσπάθησαν να κάνουν το καλύτερο δυνατό έτσι ώστε να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.

Το πρώτο σετ πήγε στα χέρια της Θήρας με 20-25 ενώ στο δεύτερο οι φιλοξενούμενες μπήκαν ακόμη πιο δυνατά «καθαρίζοντας» με 15-25 κάνοντας το 0-2.

Στο τελευταίο σετ, παρά την προσπάθεια των κοριτσιών της Λαμίας, οι έμπειρες αθλήτριες της Θήρας, επικράτησαν εύκολα με 12-25 και τελικό σκορ 0-3 σετ.