Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

«Εφτάρα» για την Αναγέννηση στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο

Το ντέρμπι της Γιαννιτσούς, το οποίο έλαβε χώρα στο Αμούρι, βρήκε νικήτρια την ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσούς.

Μία βαριά ήττα γνώρισε ο Ατρόμητος Παλαιάς Γιαννιτσούς, στο ντέρμπι κόντρα στην Αναγέννηση.

Η ομάδα της Αναγέννηση πέτυχε 7 τέρματα έναντι ενός του Ατρομήτου παίρνοντας ένα εύκολο τρίποντο!

Το 1-0 έγινε στο 6΄και ύστερα από επικίνδυνο γύρισμα του Κουτσούμπα η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του Ατρομήτου.

Στο 19΄έγινε το 2-0 όταν ο Δήμος Βλάχος έκανε ένα δυνατό σουτ εκτός της περιοχής του Παπαρούπα, κερδίζοντας τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας.

Το 3-0 έγινε από τον Τσακατίκα στο 32΄όταν ο ποδοσφαιριστής της Αναγέννησης, έπιασε ένα δυνατό σουτ, μην αφήνοντας περιθώρια στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το 3-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 54΄ο Ψυχογιός με ωραίο πλασέ έκανε το 4-0 ενώ ο Αλατάς λίγο αργότερα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 5-1 με τον Καραμέρη στο 55΄για να έρθει ο Λυτάκης στο 72΄να γράψει με πέναλτι το 6-1.

Το τελικό 7-1 έκανε ο Βλαχάκης με κοντινό πλασέ στο 80΄.

Οι δύο βασικές ενδεκάδες των ομάδων:

Αναγέννηση Γιαννιτσούς: Δερνίκας, Ευθυμίου, Κοσμάς, Θεοχάρης,Λυτάκης, Τσακατίκας, Αλατάς, Βλάχος, Ψυχογιός, Κατσης, Κουτσούμπας

Ατρόμητος Παλαιάς Γιαννιτσούς: Παπαρούπας,Περδικάρης, Δερνίκας, Μπέλεχας,Τερτίγκας, Μπρέκης, Καραμέρης, Τσιάκας,Μπούσιος, Δονούδης, Μαλέκι