Ένα γκολ έφτανε για να δώσει τη νίκη στην Ανθήλη (φωτογραφίες+βίντεο)

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, ο ΠΑΟ Ανθήλης υποδέχθηκε την ΑΕ Εχιναίων.

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση στην Ανθήλη ανάμεσα στον τοπικό ΠΑΟ και την ΑΕ Εχιναίων.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να ανοίξουν το σκορ, όμως το πρώτο 45λεπτο κύλισε στο 0-0.

Η επανάληψη, βρήκε την ομάδα της Ανθήλης να κερδίζει πέναλτι με τον Σκεμπέ, ο οποίος ανέλαβε και την εκτέλεση και ψύχραιμα, έκανε το 1-0, που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Μάλιστα, στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι, χωρίς να μπορούν όμως να βρουν και δεύτερο τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι της Ένωσης, προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι όμως που δεν έγινε ούτε στην τελευταία φάση του αγώνα, με τον Φασόλα να σουτάρει εξ΄επαφής άουτ.

Το LamiaSports βρέθηκε στο γήπεδο της Ανθήλης και σας μεταφέρει τόσο το γκολ του αγώνα, όσο και το φωτορεπορτάζ: