Πέρασε από τους Ευρυτάνες το Ρεγγίνι (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Ευρυτανικός υποδέχθηκε τον ΣΑΜΕ το Ρεγγίνι στο γήπεδό του.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κωστάκο, ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα πέντε συνολικά τέρματα του Ρεγγινίου, η ομάδα του Γιαννουδάκη πήρε μία εύκολη εκτός έδρας νίκη με 1-5 σκορ.

Αυτό είναι το δεύτερο τρίποντο του Ρεγγινίου στο πρωτάθλημα, έχοντας φτάσει ήδη τους 6 βαθμούς σε τρεις αγώνες. Από την άλλη, ο Ευρυτανικός δείχνει να δυσκολεύεται στην αρχή του πρωταθλήματος και ίσως χρειαστεί χρόνο για να ανακάμψει.

Στα αγωνιστικά τώρα, μόλις στο 4΄του ματς ο Τσάνας έκανε το 0-1 για να έρθει στο 21΄ο Χουλιάρας να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το 0-2 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, Κωστάκος άνοιξε λογαριασμός στο 56΄για να έρθει ο Βρούβας για τον Ευρυτανικό να μειώσει σε 1-3.

Το 1-4 πέτυχε ξανά ο Κωστάκος στο 68΄ενώ τον δείκτη του σκορ στο τελικό 1-5 ανέβασε ο Θεοχάρης.

Οι δύο βασικές ενδεκάδες των ομάδων:

Ευρυτανικός: Γιολδάσης, Σφήκας, Κακαβας,Ματίκας, Καρπέτας, Χριστόπουλος, Λασπιάς, Χρυσαφόπουλος, Κυρμίτσης, Μαγκλάρας, Μούτσελος

Ρεγγίνι: Καραμανώλης, Χαλλής, Θεοχάρης, Χουλιάρας, Μπερτάνος, Καλύβας, Τσάνα, Παπανικολάου, Κωστάκος Α., Γιαννόπουλος, Παπαϊωάννου