Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πέντε γκολ στο ματς… και νίκη για την Κόμνηνα κόντρα στον Μώλο

Πέντε γκολ σημειώθηκαν στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας ανάμεσα στην Κόμνηνα και τον Παμμωλιακό.

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Κομνηνός Κόμνηνας υποδέχθηκε τον Παμμωλιακό.

Σε ένα ματς που ήταν γενικά μοιρασμένο, η Κόμνηνα κατάφερε με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα να πάρει τη νίκη με 3-2 σκορ κόντρα στον Παμμωλιακό.

Το σκορ άνοιξε ο Σουλοβάρι Γ., στο 13΄του ματς για να έρθει στο 45΄ο Τσάρας να κάνει το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 66΄ο Λύκος Σ., έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τον Κομνηνό κάνοντας το 2-1. Στις καθυστερήσεις του αγώνα είχαμε δύο γκολ και για τις δύο ομάδες. Ο Σκόρδας για τον Μώλο πέτυχε το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων ενώ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο και πάλι ο αρχηγός Σουλοβάρι Γ. για το τελικό 3-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κομνηνός Κόμνηνας: Μπαρμπέρης, Λύκος Ι-Α, Ιωάννου, Γκρίφι, Σουλοβάρι Α., Ντόκο, Σουλοβάρι Α, Σουλοβάρι Ε., Λύκος Σ. Σουλοβάρι Γ., Ταξιάρχου

Παμμωλιακός: Ραπανάκης, Σκόρδας, Αναγνώστου, Μακρόπουλος Γ., Καραΐνδρος, Μπουσδούκος, Λιόλιος, Καραΐνδρος Β., Παταργιάς, Τσάρας, Βαρυπάτης