Ένα ακόμη σημαντικό διπλό για τη Στυλίδα (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, ο Ο.Φ Ηράκλειας υποδέχθηκε τον ΑΟ Στυλίδας.

Με τελικό σκορ 0-3 η ομάδα του ΑΟ Στυλίδας πανηγύρισε μία σημαντική νίκη στην έδρα του σκληροτράχηλου Ο.Φ Ηράκλειας.

Η ομάδα του Γιώργου Κυριακίδη, πήρε έτσι ένα ακόμη τρίποντο μακριά από την έδρα του και μάλιστα κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, όπως είναι η Ηράκλεια. Η προηγούμενη εκτός έδρας νίκη ήταν στην έδρα της Προοδευτικής Λάρυμνας.

Η Ηράκλεια, ενώ στάθηκε πάρα πολύ καλά στον αγώνα, την αδικεί το 0-3, πλήρωσε όμως την απειρία της στην κατηγορία, με την Στυλίδα να εκμεταλλεύεται πλήρως την ομοιογένειά της.

Στο πρώτο ημίχρονο η Στυλίδα κατάφερε με τον Χρήστο Βαρυπάτη να κάνει το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου, ενώ τη νίκη «κλείδωσαν» οι Σύρμος στο 79΄και Στεργιόπουλος στο 91΄.