Άλλα αθλήματαΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Ήττα και στο Μαρκόπουλο για τον ΑΟ Λαμίας

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της VolleyLeague Γυναικών ο ΑΟ Μαρκοπούλου υποδέχθηκε τον ΑΟ Λαμίας.

Μία ακόμη ήττα γνώρισε η ομάδα του ΑΟ Λαμίας, καθώς στον αγώνα κόντρα στο Μαρκόπουλο στην Αθήνα, ηττήθηκε με τελικό σκορ 3-0 σετ.

Το πρώτο σετ πήγε στα χέρια του Μαρκόπουλου σχετικά εύκολα με 25-18, όμως στο δεύτερο οι παίκτες του Ηλία Αγγέλη αντέδρασαν και προσπάθησαν να «χτυπήσουν» το σετ. Παρόλο αυτά η γηπεδούχος ομάδα στάθηκε πιο τυχερή κερδίζοντας με 28-26 το σετ.

Το τρίτο σετ κατέληξε στην ομάδα του Μαρκόπουλου με 25-17. Η Λαμία «πάλεψε» όσο μπορούσε απέναντι στο Μαρκόπουλο, γνώρισε όμως την ήττα και κρατά μόνο το δεύτερο σετ, στο ο οποίο έδειξε αντίδραση.