Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιρο

Πήρε το ντέρμπι ο Άγιος Σεραφείμ

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 1ο όμιλο ο Αστέρας Αγίου Σεραφείμ υποδέχθηκε στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Αγρότη Τραγάνας.

Η ομάδα του Αστέρα ήθελε πάση θυσία τη νίκη, όπως άλλωστε και ο Αγρότης με τους γηπεδούχους να δείχνουν πως το ήθελαν λίγο παραπάνω.

Το τελικό σκορ ήταν το 3-0, με την ομάδα του Αγίου Σεραφείμ να παίρνει ένα σημαντικό τρίποντο, κόντρα σε μία δυνατή ομάδα όπως είναι αυτή της Τραγάνας.

Το σκορ άνοιξε ο Σκαρής μόλις στο 9΄του αγώνα κάνοντας το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Σωτήρης Σχουλής με ένα γκολ στο 63΄«κλείδωσε» επί της ουσίας το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

Το τελικό 3-0 έγινε στο 76΄του ματς.

Οι δύο συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Αγίου Σεραφείμ: Γκερπενής, Ριζάδης, Φλώρος, Ρουμελιώτης, Ευσταθίου, Μιλκουρτι, Σχουλής, Παπαγεωργίου, Σκαρής, Γρηγοριάδης, Κουτσοδόντης

Αγρότης Τραγάνας: Σκόρδας, Μαρας, Κουτσικος, Μπουραντας, Παπακωνσταντίνου, Αλεξίου, Παπανικολάου, Βέργος, Μπεκίρης, Κογιώνος