Διαιτητής κάλεσε την αστυνομία για να αποχωρήσει από το γήπεδο! (vid)

Φωτιά πήρε το ματς ανάμεσα στη Σκιάθο και τη Δάφνη στο 72ο λεπτό όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα σε παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας χωρίς ωστόσο να τον αποβάλλει.

Συγκεκριμένα, ο κ. Λάτσιος στο 72’ κιτρίνισε τον Τουρλεξή της Δάφνης, παίκτης που είχε δεχτεί ήδη μία κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, όπως υποστηρίζουν παίκτες και παράγοντες της νησιώτικης ομάδας και εσφαλμένα δεν αποβλήθηκε. Η απόφασή του δυναμίτισε την κερκίδα και στο τελικό σφύριγμα δέχθηκε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

Για την αποχώρησή του από το γήπεδο ο διαιτητής ζήτησε τη συνδρομή της Αστυνομίας. Να σημειώσουμε πως το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

πηγή: GoalPost.gr