Συνεχίζει ακάθεκτος ο Άρης

Δύο γκολ του Δημήτρη Διαμαντόπουλο εξασφάλισαν για τον Άρη το 3Χ3 καθώς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής οι «κίτρινοι» επικράτησαν της Καλλιθέας με 2-0.

Ο Άρης είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό που έλειψε για περίπου 40 αγωνιστικά λεπτά ήταν το γκολ. Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 41ο λεπτό, όταν και ο Χρήστος Μπούρμπος με σέντρα ακριβείας «βρήκε» τον Διαμαντόπουλο στην πλάτη της άμυνας και ο τελευταίος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Η Καλλιθέα είχε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, αν και προσπάθησε να βγάλει φάσεις στο transition game, με σπουδαιότερη ένα σουτ του Ολιβέιρα στο 30ο λεπτό.

Η Καλλιθέα ενίσχυσε τη μεσαία της γραμμή στο δεύτερο ημίχρονο και κατ’ αυτόν τον τρόπο ισορρόπησε το παιχνίδι. Στο 51ο λεπτό ο Καντιμοίρης χρειάστηκε να απομακρύνει το δυνατό σουτ του Μίγγου από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Η Καλλιθέα ρίσκαρε για την ισοφάριση αλλά στο 77ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος ουσιαστικά έβαλε τη σφραγίδα του στη νίκη του Άρη.

Ο Πασάς με σέντρα από τα αριστερά,τροφοδότησε τον Διαμαντόπουλο ο οποίος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.