Άλλα αθλήματαΒόλεϊ

Αναμενόμενη ήττα / Κρατάει το δεύτερο σετ ο ΑΟ Λαμίας (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της VolleyLeague Γυναικών, ο ΑΟ Λαμίας υποδέχθηκε στο Χαλκιοπούλειο στάδιο την ομάδα του Παναθηναϊκού.

Την ήττα με 0-3 σετ γνώρισε η ομάδα του ΑΟ Λαμίας, η οποία αν και φάνηκε να είναι μία ταχύτητα πιο κάτω από τον Παναθηναϊκό, προσπάθησε για να κοντράρει την ομάδα των «πρασίνων».

Αρκετά λάθη για την ομάδα της Λαμίας στο πρώτο σετ και ειδικά στο τρίτο το οποίο χάθηκε με σκορ 5-25. Πολύ καλή αντιμετώπιση είχαν τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη στο δεύτερο σετ, το οποίο «πάλεψαν» να το πάρουν όμως οι εμπειρία των αθλητριών της αντίπαλης ομάδας έφεραν τη νίκη και σε αυτό το σετ αλλά και συνολικά στον αγώνα.