Δυσκολεύτηκε… αλλά τελικά έκανε το 5 στα 5 η Μαλεσίνα (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, η ομάδα του Ευρυτανικού έβαλε δύσκολα στην πρωτοπόρο μαζί με τη Δάφνη Λιβανατών, ΑΕ Μαλεσίνας, όμως οι «κόκκινοι» ήταν αυτοί που έφυγαν τελικά με τη νίκη από το γήπεδο!

Με τελικό σκορ 0-2 και πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα της ΑΕ Μαλεσίνας πέρασε αν και δύσκολα, από την έδρα του Ευρυτανικού.

Σκόρερ της ομάδας του Άγγελου Κυριάκου, οι Δέδες και Κωνσταντίνου οι οποίοι χάρισαν με τα τέρματά τους το 5ο τρίποντο στην ομάδα τους.

Το 0-1 έγινε στο 3΄ και έπειτα από δυνατό σουτ του ανασταλτικού μέσου της Μαλεσίνας, ο οποίος σημείωσε ένα ακόμη γκολ στο πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μαλεσίνα κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζήσης Κωνσταντίνου και από την άσπρη βούλα δεν αστόχησε για το 0-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΣ Ευρυτανικός (Νερολής Γ): Γιολδλασης,Παλιαλέξης, Πουγκακιώτης, Κακάβας, Μεΐδάνης, Χριστόπουλος, Λασπιάς , Χρυσαφόπουλος, Ματίκας, Μαγκλάρας, Μαντάρας.

ΑΕ Μαλεσίνας (Κυριάκος Α.): Παπαμάρκου, Μπακαλιάνος, Τσίντζας, Σέττος, Λελούδας Δ., Δέδες, Καλλής, Πέππας, Κωνσταντίνου, Φουρλεμάδης, Ρίζος

Το LamiaSports βρέθηκε στο γήπεδο και σας μεταφέρει όλο το φωτορεπορτάζ του αγώνα: