Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Τα ποδοσφαιρικά τριαντάφυλλα, η φωτογραφία της ημέρας και ο Σιλαβέρτ της Α΄Φθιώτιδας (pics)

Εκτός από γκολ και νίκες, η 5η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας είχε κι΄άλλα πραγματάκια να μας δώσει!

Ένα από τα πιο δυνατά ντέρμπι πραγματοποιήθηκαν χθες Σάββατο 24/10 στην Α΄Φθιώτιδας, καθώς δύο από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, αναμετρήθηκαν με στόχο το τρίποντο.

Ο λόγος για το ματς του Αστέρα Σταυρού με τον Ολυμπιακό Λαμίας, το οποίο έληξε 0-1 χάρη σε ένα γκολ του Δημήτρη Λέντα στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρόλο αυτά, θα έλεγε κανείς ότι το συγκεκριμένο ματς, δεν είχε και πολλά πράγματα να μας προσφέρει, πέρα από τις δυνατές μονομαχίες και το ενδιαφέρον για την εξέλιξη του αποτελέσματος.

Ψάχνοντας λοιπόν να βρούμε το κάτι ενδιαφέρον σε αυτή την αγωνιστική, βρήκαμε σε έναν αγώνα της Α΄κατηγορίας τόσο την φωτογραφία της ημέρας όσο και τη φάση της αγωνιστικής.

Ο αγώνας που θα μας απασχολήσει είναι το ΕυρυτανικόςΑΕ Μαλεσίνας

Ξεκινάμε με την φάση της αγωνιστικής, όπου ο είχαμε τον τερματοφύλακα του Ευρυτανικού, τον Γιολδάση να εκτελεί φάουλ!

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν ένα φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο σε πολύ καλή θέση και με μεγάλη μας έκπληξη είδαμε τον τερματοφύλακα της ομάδας να τρέχει για να εκτελέσει το φάουλ.

Εδώ βλέπετε τον Γιολδάση να εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή της Μαλεσίνας…

Σαν ένας άλλος Χοσέ Λουίς Σιλαβέρτ λοιπόν, ο Γιολδάσης εκτέλεσε το φάουλ για τον Ευρυτανικό, το οποίο μπορεί να μην βρήκε δίχτυα,  αλλά η εκτέλεση ήταν αρκετά καλή από έναν τερμαφύλακα!

Θέλουμε κι΄άλλα τέτοια!

Μπορείτε να δείτε φάσεις από τον αγώνα εδώ

Τώρα, από το συγκεκριμένο ματς αντλήσαμε και την φωτογραφία της αγωνιστικής!

Ήταν το ημίχρονο του αγώνα με το σκορ να είναι στο 0-1 όπου φάνηκαν στην κάτω πλευρά του γηπέδου και έξω από αυτό εννοείται, ένα κοπάδι πρόβατα.

Το λες και βουκολικό τοπίο…

Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να μην το είδαν όλο, αλλά το δεύτερο το παρακολούθησαν σίγουρα!

Και ολοκληρώνουμε το άρθρο μας, με ένα bonus σκηνικό το οποίο δεν θα μπορούσαμε να μην το αναφέρουμε.

Στο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Ένωση 2010 και τις Νηρηίδες Φθίας, οι παίκτες των γηπεδούχων έδωσαν από ένα τριαντάφυλλο στα κορίτσια των φιλοξενούμενων.

Αναμφίβολα ήταν μία σκηνή που δύσκολα συναντάμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο…

Μπράβο σε αυτούς που πήραν την πρωτοβουλία για την κίνηση αυτή!!!