Α΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Έκρινε το ματς ο Νασιακόπουλος / Νεύρα, κάρτες και επεισόδια στο τέλος του ματς (φωτορεπορτάζ)

Ένα επεισοδιακό παιχνίδι είχαμε στον Σταυρό σήμερα, με τον τοπικό Αστέρα να κερδίζει τελικά με 1-0 σκορ την ΑΕ Καλυβίων, όμως τα νεύρα και οι αντεγκλήσεις στο τέλος του αγώνα τον στιγμάτισαν.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, ο Αστέρας Σταυρού υποδέχθηκε την ΑΕ Καλυβίων, στο γειτονικό ντέρμπι.

Η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου, είχε τις ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα από το πρώτο ημίχρονο, παρόλο αυτά αυτό ήρθε στο τέλος του αγώνα με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νασιακόπουλου (θα το δείτε σε βίντεο αργότερα) το οποίο έκρινε το ματς, με το τελικό σκορ να είναι το 1-0.

Η γηπεδούχος ομάδα, έμεινε με δέκα παίκτες στο δεύτερο 45λεπτο, καθώς αποβλήθηκε ο αρχηγός της ο Νίκος Μόσχος, με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ από εκείνη τη φάση της αποβολής και έπειτα, το παιχνίδι περιελάμβανε δυνατά μαρκαρίσματα, νεύρα, βρισιές και στο τέλος είχαμε και ξύλο μεταξύ ποδοσφαιριστών, παραγόντων και θεατών.

Επίτηδες δεν θα δημοσιεύσουμε καμία φωτογραφία ή βίντεο από τα επεισόδια που καταγράψαμε σήμερα στον Σταυρό, διότι την στιγμή που η κυβέρνηση ετοιμάζεται να «βάλει ταφόπλακα» στον ερασιτεχνικό αθλητισμό, παύοντας όλα τα πρωταθλήματα, θα ήταν τουλάχιστον χαζό να προβάλουμε αυτές τις εικόνες!