«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Ολυμπιακός Λαμίας υποδέχθηκε στο γήπεδο του Φραντζή, τον Κεραυνό Βαθυκοίλου.

Με τελικό σκορ 4-0 η ομάδα του Ολυμπιακού Λαμίας πήρε τη νίκη απέναντι στον Κεραυνό Βαθυκοίλου και πλησίασε στον πόντο τη Μαλεσίνα και τη Δάφνη Λιβανατών που αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Ακασού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 36΄, ενώ διπλασίασε τα τέρματα ο Καυκιάς στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 63΄του αγώνα.

Τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ανέβασε ο Πασχαλίδης για να έρθει στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καρβέλης στο ντεμπούτο του να πετύχει γκολ και να κάνει το τελικό 4-0.