Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Καλαπόδι και Άγιος Σεραφείμ (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 1ο όμιλο, ο Αστέρας Αγ. Σεραφείμ υποδέχθηκε τον ΑΟ Καλαποδίου, σε ένα αρκετά χορταστικό ματς.

Ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Γρηγοριάδη έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Αστέρα Αγ. Σεραφείμ κόντρα στον ΑΟ Καλαποδίου, ο οποίος από το 51΄ κρατούσε το τρίποντο στα χέρια του αλλά οι γηπεδούχοι είχαν άλλα σχέδια.

Το 1-0 άνοιξε πολύ νωρίς ο Άγιος Σεραφείμ με τον Γρηγοριάδη να σκοράρει στο 4΄ενώ Βαποράκης έφερε το ματς στα ίσια για το Καλαπόδι στο 35΄.

Στην επανάληψη, ο ίδιος παίκτης έκανε με σουτ το 1-2 και όλα έδειχναν πως το τρίποντο θα καταλήξει στα χέρια των φιλοξενούμενων.

Όμως, ο Γρηγοριάδης χτύπησε και δεύτερη φορά, στις καθυστερήσεις του αγώνα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Οι δύο συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ: Γκερπενής, Ριζάδης, Φλώρος, Ρουμελιώτης, Ευσταθίου, Μπατσογιαννης, Σχουλής, Παπαγεωργίου, Σκαρής, Γρηγοριάδης, Κουτσοδόντης

ΑΟ Καλαποδίου: Στάμου, Ζιώγας, Ντεμερλίκα, Toci, Δαλιάνης, Ευαγγελίου, Παπακυριαζής, Καντάς, Βαποράκης, Μπουρλής, Himi