Δύο γκολ έφταναν για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ

Με δύο γκολ σε πέντε λεπτά η Ρεάλ Σοσιεδάδ επικράτησε με 2-0 της Γρανάδα και ανέβηκε στην 1η θέση. Από ένα χαμένο πέναλτι για τις δύο ομάδες, με 10 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι.

Πέντε λεπτά έφτασαν για την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Η ομάδα του Ιμανόλ, πέτυχε δύο τέρματα μέχρι το 27ο λεπτό και επικράτησε 2-0 της Γρανάδα εντός έδρας.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ δεν έβγαλε αντίδραση, ενώ έχασε και πέναλτι στο τέλος της αναμέτρησης με τον Ματσίς. Ο έμπειρος αμυντικός της Σοσιεδάδ, Μονρεάλ άνοιξε το σκορ, ενώ ο… συνήθης ύποπτος Ογιαρθάμπαλ πέτυχε το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Γουίλιαμ Χοσέ έχασε την ευκαιρία να κάνει στο 54ο λεπτό το 3-0 από τα 11 βήματα για τους γηπεδούχους, που στις καθυστερήσεις έμειναν με 10 λόγω αποβολής του Λε Νορμάντ.