Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Διέλυσε τον Απόλλωνα Πόντου η Δόξα

Η Δόξα Δράμας διέλυσε με 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου…

Η Δόξα Δράμας διέλυσε με 4-0 τον Απόλλωνα Πόντου και του έκοψε και τις τελευταίες ελπίδες που είχε για την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Σούπερ Λίγκα, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Football League.

Η Δόξα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να αποκτήσει προβάδισμα δύο γκολ από πολύ νωρίς (25′) με τα τέρματα του Κρητικού. Λίγο πριν το ημίχρονο ο Απόλλων σκόραρε, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ, με τους Θεσσαλονικείς να διαμαρτύρονται έντονα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα σημείωσε άλλα δύο γκολ με τους Πεταυράκη και Μάρτινς και έφτασε σε μια επιβλητική επικράτηση, που της έδωσε τη δυνατότητα να αναρριχηθεί στην όγδοη θέση.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπανός): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Καψάλης, Ανδρέου, Πατράλης, Μακρής, Μάρτινς, Μπαϊκαρά (74’ Λεμονής), Κρητικός (64’ Ρουγκάλας), Δούμτσιος (74’ Πέρεθ).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Μπρίτο, Δημητριάδης, Τσουμάνης (71’ Δαλιανόπουλος), Κυβελίδης, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Χασομέρης, Μπάμπης (62’ Λουφάκης), Σαμαράς (39’ Θεολόγου), Βλάχος.