Απίθανη γκέλα για Νιγηρία, τρομερή επιστροφή από Σιέρα Λεόνε (vid)

Οι Νιγηριανοί έβαλαν τέσσερα γκολ πριν το ημίωρο, αλλά, στο τέλος, αρκέστηκαν στην ισοπαλία, 4-4

Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής των προκριματικών του Κόπα Άφρικα, Νιγηρία και Σιέρα Λεόνε ήρθαν ισόπαλες 4-4, σε ένα χορταστικό ματς που έγινε στην Αμπούζα.

Πρόκειται για μια απίθανη γκέλα των Νιγηριανών, αφού στο 29′ προηγούνταν με 4-0, χάρη σε δυο γκολ του Ιγουόμπι και από ένα των Οσίμεν και Τσουκουέζε. Στο 41ο λεπτό ο Κουί μείωσε σε 4-1, αλλά κανείς δεν φανταζόταν πως, αυτό το γκολ, θα ήταν το ξεκίνημα μιας τρομερής επιστροφής για τη Σιέρα Λεόνε.

Μέσα σε 14 λεπτά, στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια, χάρη σε δυο τέρματα του Καμαρά (72′ και 86′), μπήκε αλλαγή στο 58′, και του Μπούντου στο 80ο λεπτό.