Γκολ ο Παυλίδης, ήττα για Βίλεμ

Βίοι παράλληλοι για τον Γιώργο Γιακουμάκη και τον Βαγγέλη Παυλίδη, στα σημερινά ματς της 11ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος. Οι δύο διεθνείς επιθετικοί σκόραραν, αλλά οι ομάδες τους γνώρισαν την ήττα και μάλιστα με το ίδιο σκορ (3-2). Η Βίλεμ βρέθηκε να χάνει 3-0 στο ημίχρονο από την Φορτούνα Σιτάρντ και είχε πολύ δύσκολο έργο στη συνέχεια. Ο Παυλίδης μείωσε στο 66΄, αλλά η ομάδα του Τίλμπουργκ δεν κατάφερε να σώσει κάτι από αυτό το παιχνίδι, αφού το δεύτερο γκολ από τον Φαν ντερ Χάιντεν ήρθε αργά…

Νωρίτερα, ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε με πέναλτι το ένατο φετινό του τέρμα, αλλά η Φένλο έφυγε ηττημένη με 3-2 από την έδρα της Βαάλβαϊκ. Ο Έλληνας σέντερ φορ ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 1-1 στο 35΄, η Φένλο στη συνέχεια πήρε προβάδισμα με τον Φαν Κρούι, αλλά «πλήρωσε» την αποβολή του Χέλμι και δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο.