Άναψαν καπνογόνα έξω από το γήπεδο και υπήρξε διακοπή λόγω… καπνού (vids)

Ο αγώνας της Έμεν με την Ντε Χαάγκ διεκόπη για περίπου 20 λεπτά, μιας και η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Αιτία της κατάστασης αυτής, τα καπνογόνα εκτός... γηπέδου.

Ο αγώνας της Έμεν με την Ντε Χαάγκ διεκόπη για περίπου 20 λεπτά, μιας και η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Αιτία της κατάστασης αυτής, τα καπνογόνα εκτός… γηπέδου.

Οι οπαδοί της Έμεν, παρότι δεν μπορούσαν να μπουν στο γήπεδο, βρέθηκαν έξω από αυτό και άναψαν καπνογόνα και πυρσούς, έριξαν πυροτεχνήματα με αποτέλεσμα ένα πυκνό σύννεφο καπνού να κάνει δύσκολη την ατμόσφαιρα εντός γηπέδου.

Ο διαιτητής αποφάσισε την διακοπή μέχρι να… καθαρίσει η ατμόσφαιρα, με την Ντε Χάαγκ σε εκείνο το σημείο να είναι μπροστά στο σκορ με 0-1, ενώ μετά την διακοπή η Έμεν ισοφάρισε στο τελικό 1-1.