Απίστευτο ρεκόρ από τον Μιχάλη Φράγκο! (pic)

Όχι ένα, ούτε δύο αλλά πέντε γκολ έβαλε ο πρώην μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ Λαμία, Μιχάλης Φράγκος στην αναμέτρηση της ΠΑΕΕΚ με τον Ύψωνα.

Απίστευτος Μιχάλης Φράγκος στην Κύπρο, ο οποίος έβαλε πέντε γκολ σε 43 αγωνιστικά λεπτά!

Ο πρώην εξτρέμ του ΠΑΣ Λαμία και του Φωκικού, στην αναμέτρηση της ομάδας του ΠΑΕΕΚ για την 14η αγωνιστική της Β΄Κατηγορίας του Κύπρου κόντρα στον ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα σημείωσε 5 τέρματα, στη νίκη των γηπεδούχων με τελικό σκορ… 5-0!

Ο Φράγκος, βρήκε δίχτυα τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο και άλλες δύο στο δεύτερο! Τα γκολ μπήκαν στο 22΄, στο 35΄και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μπήκαν στο 55΄και στο 65 λεπτό.

Αυτή αποτελεί μία από τις σπουδαιότερες επιδόσεις στο πρωτάθλημα της Κύπρου και εννοείται πως είναι ρεκόρ καριέρας για τον Φράγκο. Μάλιστα είναι και πρώτος σκόρερ με 10 τέρματα στην κατηγορία.

Εκπληκτική εμφάνιση από τον Ροδίτη ποδοσφαιριστή, ο οποίος έχει φορέσει τη φανέλα της Λαμίας τόσο στη Β΄Εθνική όσο και στη SuperLeague 1.