SERIE A’-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: 0-5

Γήπεδο: Stadio Benito Stirpe

Άνετη νίκη με 5-0 πέτυχε η Σαμπντόρια μέσα στην έδρα της Φροζινόνε.

Η Σαμπντόρια μπήκε δυνατά στο ματς και στο 10ο λεπτό μετά από φοβερή ομαδική ενέργεια, ο Καπράρι βρήκε τον Μπαρέτο, εκείνος σέντραρε από δεξιά και ο Κουαλιαρέλα σε κενό τέρμα έκανε το 1-0. Στο 20’ ο Σοντίμο σέντραρε και ο Μπριγκέντι πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Οντέρο.

Η Σαμπντόρια μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 47ο λεπτό ο Κουαλιαρέλα σέντραρε από δεξιά και ο Καπράρι με φοβερό σουτ στην κίνηση έκανε το 0-2. Και μάλιστα στο 54’ ο Ντεφρέλ πέρασε δύο αντιπάλους και με σουτ έκανε το 0-3. Το 0-4 έγραψε ο Κοβνάτσκι με πέναλτι στο 83ο λεπτό και  στο 86’ ο Ραμίρες σέντραρε από αριστερά και  ο Ντεφρέλ σε κενό τέρμα έκανε το 0-5.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ: Σπορτιέλο, Μολινάρο, Τσίμπσα, Τζαμπάνο, Μπριγκέντι, Σάλαμον, Κράιντς, Σοντίμο, Τσιάνο (68’ Κάμπελ), Μαϊέλο (62’ Χάλφρεντσον), Πέριτσα (75’ Τσιοφάνι)

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Οντέρο, Άντερσεν, Μπερεζίνσκι, Έκνταλ (71’ Βιέιρα Ναν), Κόλεϊ, Μούρου, Κουαλιαρέλα (65’ Κοβνάτσκι), Μπαρέτο, Λινέτι, Καπράρι (59’ Ραμίρες), Ντεφρέλ