Ο «πανταχού παρών» Φανης Τζανδάρης!

Πολύ γεμάτη εμφάνιση από τον Φάνη Τζανδάρη στο χθεσινό αγώνα της 24ης αγωνιστικής κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Το 0-0 του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΣ Γιάννινα είχε ένα κύριο χαρακτηριστικό. Τη δύναμη! Δυνατες μονομαχίες τόσο στον αέρα, όσο και στο χορτάρι. Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων από το πρώτο λεπτό έως και το τελευταίο πήγαιναν με αρκετή δύναμη σε κάθε φάση.

Αυτό είχε και ως αποτέλεσμα να μην δούμε και ωραίο ποδόσφαιρο. Παρόλο αυτά, είχαμε ποδοσφαιριστές που ξεχώρισαν από το ματς και αυτό αποδεικνύεται και μέσα από τα στατιστικά.

Για τον ΠΑΣ Λαμία, αυτός που έδωσε τις περισσότερες «μάχες» στο κέντρο ήταν ο Φάνης Τζανδάρης. Ο Έλληνας μέσος πραγματοποίησε μία γεμάτη εμφάνιση παίζοντας για ακόμη μία φορά δίπλα στον Ντάνι Μπεχαράνο και απέδωσαν εξαιρετικά.

Ήταν πραγματικά παντού μέσα στο γήπεδο, παίζοντας αρκετά καλά τηρουμένων των αναλογιών…

Τώρα, όσο αφορά για τον Τζανδάρη σε 94 λεπτά αγώνα ο ανασταλτικός χαφ της Λαμίας είχε, 1 στα 1 εύστοχα γεμίσματα, 11 εύστοχες πάσες, 2 κλεψίματα και 2 αποκρούσεις. Επίσης είχε και 8 υπέρ του φάουλ.