Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πέρασε από τις Κομποτάδες ο Άρης με γκολ στο τέλος! (φωτορεπορτάζ)

Αν και έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές για περίπου μισή ώρα, ο Άρης Αγ. Κωνσταντίνου κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα του Εθνικού Κομποτάδων χάρη σε τέρμα του Στέλιου Ρίζου στο 89΄ του αγώνα.

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Εθνικός Κομποτάδων υποδέχθηκε τον Άρη Αγ. Κωνσταντίνου στο γήπεδό του.

Η ομάδα του Άρη ήταν αυτή που πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 0-1 χάρη σε τέρμα του Σπύρου Ρίζου. Ο αρχηγός των φιλοξενούμενων σκόραρε με προβολή στο 89΄έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Καλαντζή.

Η ομάδα του Αγίου Κωνσταντίνου είχε χάσει τεράστια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο με τον Kadifeja να έχει δοκάρι έπειτα από σουτ, ενώ από το 61΄οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μαραγκού με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το πλεονέκτημα αυτό δεν εκμεταλλεύτηκε ο Εθνικός, ο οποίος αν και είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ.