Χορταστικό ματς στο Ενωσιακό… και νίκη για το Λιανοκλάδι! (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, ο ΑΣ Λιανοκλαδίου υποδέχθηκε στο γήπεδο της ΕΠΣ Φθιώτιδας τον ΠΑΟ Ανθήλης τον οποίο και κέρδισε με τελικό σκορ 4-2.#ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑΣΛιανοκλαδίου #ΠΑΟΑνθήλης

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Λιανοκλαδίου έδειξε τις προθέσεις της ανοίγοντας το σκορ στο 10΄ με τον Ρούσκα Γ, έπειτα από ωραία συνολική συνεργασία.

Πέντε λεπτά αργότερα, η γηπεδούχος ομάδα σκόραρε ξανά. Αυτή τη φορά, ο Γιαννόπουλος ήταν ο σκόρερ ο οποίος με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Στο 20΄ (τρία γκολ ανά πέντε λεπτά) ο Παληαλέξης με διαγώνιο σουτ από την αριστερή πλευρά έκανε το 3-0 για να έρθει στο 34΄ ο Πέπερας να κάνει το 4-0 το οποίο και ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα που «έκλεψε την παράσταση» ήταν αυτή της Ανθήλης. Η ομάδα του ΠΑΟ ξεκίνησε την αντεπίθεσή της για να επιστρέψει στο ματς στο 47΄όταν ο Αυλακιώτης Θ. βρήκε δίχτυα για να μειώσει το σκορ σε 4-1.

Στο 73΄οι φιλοξενούμενοι άγχωσαν περισσότερο τους ποδοσφαιριστές του Λιανοκλαδίου, καθώς ο Αυλακιώτης Α. έκανε το 4-2… το οποίο όμως παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα.

ΑΣ Λιανοκλαδίου: Κωνσταντίνου, Μπαρμπούνης, Κοντοκώστας, Γαρούφαλης, Δάμπασης, Γιαννόπουλος, Θεοδώρου, Ρούσκας Ιω., Πέπερας, Παληαλέξης, Ρούσκας Γ.

ΠΑΟ Ανθήλης: Κάσμι, Βούλγαρης, Ζησόπουλος Αθ., Αυλακιώτης Θ., Αυλακιώτης Αλ., Παπαθανασίου, Κοκκορές, Αντωνόπουλος, Αυλακιώτης Γ-Π., Παύλου