Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Φιλική ήττα για τον ΟΦΗ!

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του έδωσε ο ΟΦΗ στο Βέλγιο, απέναντι στην Έουπεν, από την οποία ηττήθηκε με 3-1.

Οι Βέλγοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Τσιανπιτσέτι μόλις στο 9′, ενώ ο Πέρσον ισοφάρισε στο 37, όταν μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ντίνα, ο Σουηδόις με κεφαλιά την έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βαν Κρόμπριτζ για το 1-1. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (43′) ο Νέιρα κέρδισε πέναλτι, ωστόσο αστόχησε, ενώ ένα λεπτό αργότερα (44′) ο Μπαουτίστα έβαλε ξανά την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 2-1, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λάουρεν στο 68′.

Έουπεν: Βαν Κρόμπριτζ, Κοχ, Μολίνα, Μαρέ, Τσιανπιτσέτι, Λορέν, Τογιοκάβα, Μπαουτίστα, Μποντέλ, Γκνάκα, Λαπένα.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης (54’ Σωτηρίου), Μαρινάκης (53’ Μπράουν), Μεγιάδο (46’ Νάστος), Περδίκης (53’ Γιαννούλης), Μπολάκης (53’ Κοροβέσης), Σουρνάκης (53’ Α. Ναμπί), Νέιρα, Τσιλιανίδης, Ντίνας (53’ Σ. Ναμπί), Φερέιρα (46’ Σεμέντο), Πέρσον (46’ Μάνος).