ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

«Ρεσιτάλ» λαθών στο «Αθανάσιος Διάκος»

«Έσπασαν» ρεκόρ ΠΑΣ Λαμία και Ατρόμητος στη σημερινή μεταξύ τους κόντρα στο «Αθανάσιος Διάκος». #slgr #lamiafc #atromitosfc #stats #LAMATR #slgrinterwetten #StudioSimopoulos

«Έσπασαν» ρεκόρ ΠΑΣ Λαμία και Ατρόμητος στη σημερινή μεταξύ τους κόντρα στο «Αθανάσιος Διάκος».

Στο 2-2 έμειναν ΠΑΣ Λαμία και Ατρόμητος με τους μεν γηπεδούχους να αγνοούν ακόμη την εντός έδρας νίκη έχοντας 2 ήττες και 2 ισοπαλίες, οι δε φιλοξενούμενοι αγνοούν τη νίκη γενικά, πέτυχαν σήμερα το πρώτο τους εκτός έδρας γκολ και μετά από 8 αγώνες έχουν μόλις 3 βαθμούς.

Τώρα, εκτός των γκολ και των βαθμών που «μοιράστηκαν» Λαμία και Ατρόμητος, οι δύο ομάδες «έσπασαν» από κοινού και ρεκόρ στα λάθη.

Συνολικά, σε 93 λεπτά αγώνα οι δύο σύλλογοι υπέπεσαν σε 93 λάθη! Παρόλο αυτά είδαμε και 4 γκολ…

Τα περισσότερα έκανε ο γηπεδούχος ΠΑΣ Λαμία με 52 λάθη και αυτό έχει μία λογική καθώς την περισσότερη ώρα τη μπάλα τα πόδια την είδαν οι παίκτες του Γρηγορίου. Χαρακτηριστικά στο πρώτο ημίχρονο και στο 35΄η κατοχή της μπάλας έφτασε στο 62% υπέρ του ΠΑΣ.

Από την άλλη ο Ατρόμητος ο οποίος πραγματικά είναι η αρνητική έκπληξη της σεζόν έκανε 41 λάθη…

Photo Credits: Yannis Simopoulos / Studio Simopoulos