Ισόπαλοι στην Ρόδο Ιάλυσος και Καλλιθέα!

Την παρτίδα στις καθυστερήσεις έσωσε ο Ιάλυσος, που αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 στην έδρα του απέναντι στην Καλλιθέα σε ματς για την 1η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Football League.

Από έναν βαθμό έβαλαν στο σακούλι τους Ιάλυσος και Καλλιθέα… Η ομάδα του Γιώργου Κούτση ήταν αυτή που είχε την πρώτη καλή φάση στο ματς στο 2΄ με το πλασέ του Καλύβα να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Ανδρούτσο… Από το σημείο εκείνο και μετά ο Ιάλυσος ήταν αυτός που πήρε τα ηνία του αγώνα.

Στο 22΄ οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή, για να ανοίξουν το σκορ, το σουτ όμως του Ρούσσου πέρασε λίγο έξω από το τέρμα του Κουρεπίνη. Με το πέρας της ώρας οι «τοξοβόλοι» ενέτειναν την πίεση τους και στο 41΄ έφτασαν και πάλι κοντά στο γκολ, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Παπαδόπουλος αποκρούστηκε από τον Χοτζάλι. Στα λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά το σκορ, με συνέπεια το στείρο 0-0 να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Καλλιθέα ανέβασε την απόδοσή της και στο 62΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με κεφαλιά του Σταύρου. Οι Ροδίτες μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φτάσουν στην ισοφάριση, χωρίς όμως να έχουν δημιουργηθεί σημαντικές ευκαιρίες στο ματς λόγω των πολλών διακοπών που υπήρξαν. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε με 0-1, ο Χατζησάββας ήταν αυτός που στο 97΄ με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.